JUDr. Michal Filip

Advokátní kancelář

O mně Napište mi

O mně

Jsem absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Rovněž jsem studoval ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Advokacii se věnuji přes 11 let. V r. 2016 jsem se rozhodl založit vlastní advokátní kancelář, která by poskytovala právní služby moderním způsobem. Jsem přesvědčen, že klienti v současnosti potřebují při poskytování právních služeb zejména flexibilitu (časovou a finanční) a racionální přístup. Proto poskytuji právní služby 24 hodin denně 7 dní v týdnu a klientům jsem k dispozici trvale dle jejich potřeb. Finanční vztahy s klienty nastavuji vždy individuálně podle jejich možností a podle daného případu, aby poskytovaná právní služba pro klienta dávala vždy smysl věcně i ekonomicky. Kladu důraz na to, aby klientovy náklady nebyly zbytečně navyšovány výdaji advokátní kanceláře. Mám státní zkoušku z anglického a ruského jazyka a právní služby poskytuji v obou těchto jazycích.

Napište mi

Trestní právo

Trestnímu právu jsem se věnoval již na univerzitě a obhajobě v trestních věcech se věnuji od počátku svého působení v advokacii. Ve své rigorózní práci jsem se věnoval problematice práv obviněného v přípravném řízení, neboť přípravným řízením každá trestní věc začíná a nezřídka má tato fáze trestního řízení stěžejní vliv na celý další průběh trestního řízení. Jsem členem Unie obhájců ČR. Působím i jako obhájce ex offo.

Zeptejte se mne

Obchodní právo

V rámci obchodního práva působím jako právní zástupce několika obchodních společností a rovněž tyto společnosti zastupuji v soudních sporech před tuzemskými soudy vč. soudů rozhodčích. Zvlášť (nikoliv však výhradně) se specializuji na právo společností působících v oblasti IT. Při této činnosti spolupracuji se zkušenými kolegy, aby bylo možné komplexně pokrýt všechny potřeby obchodních společností vč. práva pracovního.

Nezávazná poptávka

Občanské právo

Působím jako právní zástupce fyzických i právnických osob při vymáhání pohledávek. Velkou část mé agendy tvoří právo bytových družstev a společenství vlastníků jednotek. Samostatně se pak věnuji problematice rodinného práva, kdy zastupuji klienty v rozvodových řízeních a řízeních o vypořádání majetku.

Napište mi dotaz

Ceník

Ceny právních služeb jsou určovány zásadně individuální dohodou s každým klientem dle jeho finančních možností, rozsahu práce a její složitosti, aby si potřebné právní služby mohl dovolit každý, kdo je potřebuje. Kladu velký důraz na transparentnost vyúčtování, které je prováděno zpravidla v měsíčních intervalech s detailní specifikací poskytnutých právních služeb, aby každý klient přesně věděl, jaká částka a za jaké právní služby je mu účtována.

Zjistěte podrobnosti

Spustili jsme pro Vás nové stránky. Doufáme, že se Vám budou líbit.

Kontakt

JUDr. Michal Filip

advokátní kancelář
Arbesovo náměstí 257 / 7
150 00, Praha 5

tel.: +420 720 959 616

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

GPS: 14.4044011, 50.0762086

Napište mi